img

Trzygwiazdkowy hotel z czterogwiazdkowym standardem

Fot. www.freedigitalphotos.net

Suwałki mogą pochwalić się kolejnym hotelem. Velvet Hotel & Restaurant to już trzeci skategoryzowany obiekt w mieście i drugi hotel trzygwiazdkowy. Obiekt zaskakuje gości bardzo ciekawym designem odbiegającym od okolicznych standardów.

W Velvet Hotel & Restaurant znajduje się teraz 28 nowoczesnych, klimatyzowanych pokoi hotelowych oraz przestronny, dwupiętrowy apartament. To jedyny obiekt położony w tej okolicy, w którego standardzie znajdziemy klimatyzowane pokoje. To, co szczególnie przykuwa uwagę gości hotelu, to z pewnością recepcja, restauracja, taras, apartament oraz komfortowe, nowoczesne pokoje. Wszystko to zostało zaprojektowane z wyjątkową dbałością o detale, przy użyciu wyłącznie wysokiej jakości materiałów – między innymi drewna, naturalnego kamienia, szkła, specjalnie dobieranych tkanin, mebli oraz oświetlenia. Oferta hotelu skierowana jest do klientów biznesowych, gości podróżujących tranzytem przez miasto lub wypoczywających w Suwałkach.

Bardzo wielu odwiedzających nas gości jest zaskoczonych wyjątkową ofertą hotelu i dość niespotykanym standardem w tej części kraju. Budując i wyposażając hotel postawiono głównie na prostotę form, ale przede wszystkim na wysoką jakość używanych produktów. Jak mówi dyrektor hotelu, Emilia Szarafińska, gościom zapewniono czterogwiazdkowy standard w trzygwiazdkowym hotelu.

Przykładem zastosowania bardzo ciekawego designu jest Apartament Sky Deluxe. To pokój znajdujący się w przeszklonej części budynku i przeznaczony dla najbardziej wymagających gości. Łączna powierzchnia apartamentu wynosi ponad 70 metrów kwadratowych. Pokój znajduje się na II i na III piętrze hotelu i składa się z dwóch stref – dziennej (z kinem domowym, częścią wypoczynkową, częścią barową, biurkiem do pracy i toaletą) na i nocnej (z łóżkiem, LEDowym telewizorem, toaletką i łazienką). Do dyspozycji gości oddano także komfortową łazienkę z wanną i prysznicem oraz dodatkową toaletę, dwa telewizory i bezprzewodowy Internet.

W obiekcie można również skorzystać z trzech klimatyzowanych sal konferencyjnych. Największa z nich – sala konferencyjno-bankietowa Luna – może przyjąć do 300 osób. Sala Aura ma bezpośredni dostęp do tarasu z widokiem na miasto. Natomiast sala Silva przeznaczona jest na spotkania biznesowe, narady i zebrania, a pomieści 10 osób. Każda z sal wyposażona jest w nowoczesne i praktyczne systemy multimedialne.

Oprócz gości biznesowych z Polski, hotel przyjmuje także wielu obcokrajowców, między innymi z Niemiec, Włoch, Wielkiej Brytanii, Austrii, Litwy, a także z Finlandii, Islandii, Łotwy, Litwy, a nawet z Emiratów Arabskich.

W ofercie hotelu znajdziemy również Aqua Spa (gdzie można skorzystać z masażu, jacuzzi, sauny fińskiej i łaźni parowej oraz urządzeń aerobowych) oraz restaurację Nova oferującą sezonowe menu. W karcie znajdują się dania kuchni międzynarodowej, a specjalnością restauracji są steki z polędwicy wołowej oraz kilka gatunków ryb. .

Velvet Hotel & Restaurant znajduje się w samym centrum miasta, przy ulicy Kościuszki 128 (skrzyżowanie ulic Kościuszki i Dwernickiego). Hotel rozpoczął działalność pod koniec 2012 roku, ale dopiero od kilku tygodni działa oficjalnie jako obiekt trzygwiazdkowy. Jego budowa rozpoczęła się we wrześniu 2010 roku.

Data publikacji: 25.09.2013

Nasi partnerzy